KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7538595
*
nr 753 8595
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Akvarell, Knut Hanqvist (1904-1981), 17x22
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 19:42:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 17:26:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Knut Hanqvist
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Läs mer om Knut Hanqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller knut hanqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Knut Hanqvist
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Läs mer om Knut Hanqvist
nr 753 8595
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Akvarell, Knut Hanqvist (1904-1981), 17x22
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 17:26:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Knut Hanqvist
Knut Hanqvist, svensk mÃ¥lare född i Norrköping 1904, död 1981.Läs mer om Knut Hanqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller knut hanqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45